Opteam Nokia
Ammatillinen kuntoutus
Pirkkalaistie 1 (4 krs.)
37100 Nokia
nokia@opteam.fi
Nokia (ammatillinen kuntoutus)

Opteam Forssa
Puuvillakatu 4 A
30100 Forssa
puh. 010 8500 500
forssa@opteam.fi
ma–pe 9–16
Opteam Forssa (ei palkkahallinto)

Opteam Helsinki, Asiantuntijapalvelut
Mikonkatu 2 D
00100 Helsinki
puh. 010 8500 900
ma–pe 9–17
Opteam Helsinki, Asiantuntijapalvelut

Opteam Helsinki, Henkilöstövuokraus
Mikonkatu 2 D
00100 Helsinki
puh. 010 8500 900*
helsinki@opteam.fi
ma–pe 9–17 Puhelinpäivystys:
arkisin 6.00–19.00
lauantaisin 7.00–16.00
sunnuntaisin ja pyhinä klo 11.00–17.00 Vappupäivän päivystysaika (01.05.):
klo 11.00-17.00
Helatorstain päivystysaika (25.05.):
klo 11.00-17.00
Opteam Helsinki, Henkilöstövuokraus

Psykologitoimisto Cresco Oy
Mikonkatu 2 D
00100 Helsinki
Puh.020 741 5380
www.cresco.fi
Opteam Helsinki, Psykologitoimisto Cresco Oy

Opteam Hyvinkää
Uudenmaankatu 2
05800 Hyvinkää
puh. 010 8500 550
hyvinkaa@opteam.fi
ma–pe 8–16 Puhelinpäivystys
arkisin 6.00–19.00
lauantaisin 7.00–16.00
sunnuntaisin ja pyhinä klo 11.00–17.00
Opteam Hyvinkää

Opteam Hämeenlinna
Kasarmikatu 4
13100 Hämeenlinna
puh. 010 8500 700
hameenlinna@opteam.fi
ma–pe 9–16
Opteam Hämeenlinna

Opteam Joensuu
Suvantokatu 8
80100 Joensuu
puh. 010 617 8700
joensuu@opteam.fi
ma–pe 8–16
Opteam Joensuu

Opteam Jyväskylä
Väinönkatu 1
40100 Jyväskylä
puh. 010 3466  040
jyvaskyla@opteam.fi
ma–pe 8–16 
Opteam Jyväskylä

Opteam Järvenpää
Sibeliuksenkatu 21
04400 Järvenpää
puh. 010 8500 560
jarvenpaa@opteam.fi
ma–pe 8–16 Puhelinpäivystys
arkisin 6.00–19.00
lauantaisin 7.00–16.00
sunnuntaisin ja pyhinä klo 11.00–17.00  
Opteam Järvenpää

Opteam Kajaani
Kirkkokatu 22
87100 Kajaani
puh. 010 8500 650
kajaani@opteam.fi
ma–pe 8–16
Opteam Kajaani

Bremerintie, 03600 Karkkila
klo 9.00-16.00, torstaisin
Ennakkoon sovitusti myös muina aikoina
Opteam Karkkila

Opteam Kokkola
Rantakatu 14
67100 Kokkola
puh. 010 8500 845
kokkola@opteam.fi
ma–pe 8–16
Opteam Kokkola

Opteam Kotka
Keskuskatu 13
48100 Kotka
puh. 010 8500 570
kotka@opteam.fi
ma–pe 8–16 Opteam Kymenlaakso toimii koko Kymenlaakson alueella: Kouvolassa, Kotkassa ja Haminassa.
Opteam Kotka

Opteam Kuopio
Vuorikatu 26
70100 Kuopio
puh. 050 3442 482
kuopio@opteam.fi
ma–pe  8–16
Opteam Kuopio

Huomaa uusi osoitteemme:
Opteam Lahti
Aleksanterinkatu 29
15100 Lahti
puh. 010 2399 700
lahti@opteam.fi
ma-pe 6-19
la 7-16
su ja pyhät 8-13
Opteam Lahti

Opteam Etelä-Karjala
Valtakatu 54
53100 Lappeenranta
puh. 010 5488 900
lappeenranta@opteam.fi
ma-pe 8-16 Olemme avanneet uuden toimiston Lappeenrantaan. Tervetuloa!
Opteam Lappeenranta

Levi-Kittilä: Levin Matkailuneuvonta
Myllyjoentie 2
99130 Sirkka
puh. 010 8500 554
lappi@opteam.fi Soita ja varaa tapaaminen, olemme toimistolla vain sovittaessa.
Opteam Levi-Kittilä palvelee Levi-Kittilän alueella sekä lähialueilla.
Keskeisiä toimialoja ovat hotelli-, ravintola- ja matkailuala sekä kaupan ala.
Toimimme myös mm. Rovaniemellä, kaikissa Lapin tunturikohteissa, Ruka-Kuusamon alueella sekä Hangossa. Rekrytoidaan tuntiasennetta – katso Lapin avoimet työpaikat >>
Opteam Levi-Kittilä

Opteam Lohja
Laurinkatu 46
08100 Lohja
puh. 010 8500 750
lohja@opteam.fi
ma–pe 8.30–16.30
Opteam Lohja

Matkailu-Lappi: Opteam Matkailu-Lappi
Rovakatu 13, 96100 Rovaniemi
puh. 010 8500 554
lappi@opteam.fi Soita ja varaa tapaaminen, olemme toimistolla vain sovittaessa. Opteam Matkailu-Lappi palvelee mm. Rovaniemellä, kaikissa Lapin tunturikohteissa, Ruka-Kuusamon alueella sekä Hangossa. Keskeisiä toimialoja ovat hotelli-, ravintola- ja matkailuala sekä kaupan ala. Rekrytoidaan tuntuasennetta – katso Lapin avoimet työpaikat >>  
Opteam Matkailu-Lappi

Opteam Mikkeli
Patteristonkatu 2 / Mikpoli, 2. kerros
50100 Mikkeli
mikkeli@opteam.fi
puh. 010 8500 553
Avoinna sopimuksen mukaan.
Opteam Mikkeli

Tuusantie 1, 03100 Nummela (Nuorten tuki- ja neuvontapiste Portti)
Klo 9.00-16.00, tiistaisin 1.11.2016 alkaen
Ennakkoon sovitusti myös muina aikoina
Opteam Nummela

Opteam Oulu
Albertinkatu 13
90100 Oulu
puh. 010 8500 610
oulu@opteam.fi
ma–pe 8.00–16.00  

Opteam Oulu

Opteamin palkkahallinto
Puuvillakatu 4 A 1
30100 Forssa
puh. 010 8500 855*
faksi 010 8500 850
talousosasto@opteam.fi
Opteam palkkahallinto

Opteam Pori
Antinkatu 15
28100 Pori
puh. 020 7426 500
pori@opteam.fi
ma–pe 8–16   
Opteam Pori

Opteam Porvoo
Rauhankatu 23
06100 Porvoo
Yhteydet työntekijöille ja -hakijoille sekä työvuorotiedusteluun
010 2399 710
porvoo@opteam.fi
ma-pe 6-19
la 7-16
su ja pyhät 8-13  
Opteam Porvoo

Opteam Rauma
Nortamonkatu 18
26100 Rauma
puh. 020 7479 290
rauma@opteam.fi
ma–pe 8.30–16.30
Opteam Rauma

Opteam Riihimäki
Koivistonkatu 2
11100 Riihimäki
puh. 010 8500 600
riihimaki@opteam.fi
ma–pe 9–16 Puhelinpäivystys
arkisin 6.00–19.00
lauantaisin 7.00–16.00
sunnuntaisin ja pyhinä klo 11.00–17.00
Opteam Riihimäki

Rovaniemi: Opteam Rovaniemi
Rovakatu 13, 96100 Rovaniemi
puh. 010 8500 554
lappi@opteam.fi Soita ja varaa tapaaminen, olemme toimistolla vain sovittaessa. Opteam Rovaniemi palvelee mm. Rovaniemellä, kaikissa Lapin tunturikohteissa, Ruka-Kuusamon alueella ja Hangossa. Keskeisiä toimialoja ovat hotelli-, ravintola- ja matkailuala sekä kaupan ala. Rovaniemen lisäksi toimimme kaikissa Lapin tunturikohteissa, Ruka-Kuusamon alueella ja Hangossa. Rekrytoidaan tuntiasennetta – katso Lapin avoimet työpaikat >>
Opteam Rovaniemi

Ruka-Kuusamo: Opteam Ruka-Kuusamo
Kauppakeskus Kumpare
Rukatunturintie 9, 93825 Rukatunturi
puh. 010 8500 554
lappi@opteam.fi Soita ja varaa tapaaminen, olemme toimistolla vain sovittaessa.
Opteam Ruka-Kuusamo palvelee Ruka-Kuusamo alueella sekä lähialueilla. Keskeisiä toimialoja ovat hotelli-, ravintola- ja matkailuala sekä kaupan ala.
Ruka-Kuusamon alueen lisäksi toimimme myös mm. Rovaniemellä, kaikissa Lapin tunturikohteissa sekä Hangossa. Rekrytoidaan tuntuasennetta – katso Lapin avoimet työpaikat >>
Opteam Ruka-Kuusamo

Opteam Sastamala
Torikatu 1
38200 Sastamala
puh. 010 8500 801
sastamala@opteam.fi
ma–pe 8–16    
Opteam Sastamala

Opteam Seinäjoki
Keskustori 4
60100 Seinäjoki
puh. 010 8500 830
seinajoki@opteam.fi
ma–pe 8–16      
Opteam Seinäjoki

Opteam Tampere
Hatanpään valtatie 24
33100 Tampere
tampere@opteam.fi
puh. 010 8500 844, HoReCa
puh. 010 8500 800, muut toimialat
ma–pe 8–16 Puhelinpäivystys
arkisin klo 6.30–18.00
viikonloput ja pyhäpäivät 24/7
Opteam Tampere

Opteam Turku
Pitkämäenkatu 13, 4. krs
20250 Turku
puh. 010 8500 680
turku@opteam.fi
ma–pe 9–17
Opteam Turku

Opteam Uusikaupunki
Autotehtaankatu 9
23500 Uusikaupunki
puh. 02 8418 200
uusikaupunki@opteam.fi
ma–pe 8.30–16.30  Huom! Olemme muuttaneet 1.3.2017 uusiin toimitiloihin osoitteeseen Autotehtaankatu 9

Opteam Uusikaupunki

Opteam Vaasa
Kirkkopuistikko 22
65100 Vaasa
puh. 010 8500 840
vaasa@opteam.fi
ma–pe 8–16      
Opteam Vaasa

Opteam Vantaa
Kielotie 14
01300 Vantaa
puh. 010 8500 930, HoReCa
puh. 010 8500 950, teollisuus
vantaa@opteam.fi
ma–pe 8–16 Puhelinpäivystys
arkisin 6.00–19.00
lauantaisin 7.00–16.00
sunnuntaisin ja pyhinä klo 11.00–17.00
Opteam Vantaa