Opteam Helsinki, Henkilöstövuokraus

Alta löydät Opteamin Helsingin Henkilöstövuokrauksen asiantuntijoiden yhteystiedot  sekä yhteystiedot työnhakijoille ja -tekijöille.

Opteam Helsingin Asiantuntijapalvelut on muuttanut Opteamin Mikonkadun toimistoon. Jatkossa löydät kaikki Helsingissä toimivat Opteamin Asiantuntijapalveluiden ja Henkilöstövuokrauksen ammattilaiset samasta osoitteesta.

Ammatillisen kuntoutuksen henkilöasiakkaita ja soveltuvuusarviointeihin osallistuvia palvelemme Opteamin Helsingin toimistossa: Opteam Helsinki, Asiantuntijapalvelut >>

Opteamin yritysjohdon yhteystiedot >>

Opteamin palkkahallinnon yhteystiedot >>

Yhteydet työnhakijoille

Uusi palvelunumero ravintola- ja kaupan alan työnhakijoille:
010 8500 940*
arkisin klo 9.00–16.00

Muiden toimialojen työnhakijat:
010 8500 950*

Yhteydet työntekijöille ja työvuorotiedustelut

Palvelunumerot työntekijöille ja yritysasiakkaille:

010 8500 900*
010 8500 930, HoReCa*
010 8500 910, kauppa*
010 8500 950, teollisuus*

Puhelinpäivystys
arkisin 6.00–19.00
lauantaisin 7.00–16.00
sunnuntaisin ja pyhinä klo 11.00–17.00

*010-, 020- ja 030-alkuiset numerot: Matka- tai lankapuhelimesta soittaessa 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min (sis. alv 24%).

 

PALKKAHALLINTO
Puuvillakatu 4 A 1
30100 Forssa
puh. 010 8500 855*
talousosasto@opteam.fi

Yhteydet yrityksille
  • Pekka Järveläinen
    asiakkuusjohtaja, ICT
    Puh.050 4440 367
    pekka.jarvelainen@opteam.fi

  • Mika Romunen
    asiakkuusjohtaja
    Puh.0400 605 181
    mika.romunen@opteam.fi

  • Seija Ursin
    asiakkuusjohtaja
    Puh.050 521 0893
    seija.ursin@opteam.fi

  • Elina Yrjölä
    asiakkuusjohtaja, Opteam Luova
    Puh.040 1252 248
    elina.yrjola@opteam.fi

  • Katja Saarinen
    asiakkuusjohtaja
    Puh.040 5142 751
    katja.saarinen@opteam.fi

  • Ilkka Mikkola
    avainasiakaspäällikkö
    Puh.040 0824 324
    ilkka.mikkola@opteam.fi

  • Carmela Siimeslahti
    asiakkuuspäällikkö, HoReCa
    Puh.050 5639 504
    carmela.siimeslahti@opteam.fi

  • Katri Lempinen
    asiakkuuspäällikkö, HoReCa
    Puh.050 4684 232
    katri.lempinen@opteam.fi

  • Heidi Hellsten
    asiakkuuspäällikkö, kauppa
    Puh.040 5391 066
    heidi.hellsten@opteam.fi

  • Mari Pikkarainen
    asiakkuuspäällikkö
    Puh.044 5092 632
    mari.pikkarainen@opteam.fi

  • Essi Vanhala
    myyntipäällikkö
    Puh.050 4546 842
    essi.vanhala@opteam.fi

  • Eila Eklund
    seniorikonsultti
    Puh.050 3454 296
    eila.eklund@opteam.fi

  • Jukka Karvinen
    palvelupäällikkö, HoReCa
    Puh.050 3249 030
    jukka karvinen@opteam.fi

  • Veli-Pekka Salo
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 930
    veli-pekka.salo@opteam.fi

  • Linda Lehtonen
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 930
    linda.lehtonen@opteam.fi

  • Hanna Lilius
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 930
    hanna.lilius@opteam.fi

  • Hanna Wahl
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 930
    hanna.wahl@opteam.fi

  • Tiina Kurvinen
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 930
    tiina.kurvinen@opteam.fi

  • Melina Siimeslahti
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 930
    melina.siimeslahti@opteam.fi

  • Jouko Pohjonen
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 940
    jouko.pohjonen@opteam.fi

  • Tanja Wassholm
    henkilöstökonsultti, HoReCa
    Puh.010 8500 940
    tanja.wassholm@opteam.fi

  • Kirsi Nygård
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 940
    kirsi.nygård@opteam.fi

  • Riikka Heinonen
    HR-koordinaattori, HoReCa
    Puh.010 8500 940
    riikka.heinonen@opteam.fi

  • Elli Hämäläinen
    HR-assistentti
    Puh.010 8500 940
    elli.hamalainen@opteam.fi

  • Heidi Kanniainen
    HR-assistentti
    Puh.010 8500 940
    heidi.kanniainen@opteam.fi

  • Risto Salminen
    HR-koordinaattori / työsuhdeasiantuntija
    Puh.010 8500 900
    helsinki@opteam.fi

  • Kaisa Meriläinen
    palvelupäällikkö, kauppa
    Puh.010 8500 910
    kaisa.merilainen@opteam.fi

  • Anna Manninen
    HR-koordinaattori, kauppa
    Puh.010 8500 910
    anna.manninen@opteam.fi

  • Jenny Seppänen
    HR-koordinaattori, kauppa
    Puh.010 8500 910
    jenny.seppanen@opteam.fi

  • Riikka Niinikoski
    HR-koordinaattori, kauppa
    Puh.010 8500 910
    riikka.niinikoski@opteam.fi

  • Rauni Puumalainen
    HR-koordinaattori, kauppa
    Puh.010 8500 910
    rauni.puumalainen@opteam.fi

  • Noora Sinervo
    HR-koordinaattori, kauppa
    Puh.010 8500 940
    noora.sinervo@opteam.fi

  • Anna-Maria Silfverberg
    HR-assistentti, kauppa
    Puh.010 8500 910
    anna-maria.silfverberg@opteam.fi

  • Marianne Renko
    HR-assistentti
    Puh.010 8500 910
    marianne.renko@opteam.fi

  • Nita Stenman
    HR-assistentti
    Puh.010 8500 910
    nita.stenman@opteam.fi

  • Kati Tikkamäki
    HR-assistentti
    Puh.010 8500 900
    kati.tikkamaki@opteam.fi

  • Kristiina Tahlfeldt
    HR-assistentti, kauppa
    Puh.010 8500 910
    kristiina.tahlfeldt@opteam.fi

  • Sanna Sarssi
    HR-koordinaattori
    Puh.010 8500 900
    sanna.sarssi@opteam.fi

  • Jenna-Sofia Harkonsalo
    HR-assistentti
    Puh.010 8500 900
    jenna-sofia.harkonsalo@opteam.fi

  • Tuula Koli
    HR-assistentti
    Puh.
    tuula.koli@opteam.fi

  • Essi Eriksson
    HR-harjoittelija, kauppa
    Puh.
    essi.eriksson@opteam.fi

  • Heikki Paananen
    ICT-päällikkö
    Puh.050 3881 450


Opteam Helsinki, Henkilöstövuokraus
Mikonkatu 2 D
00100 Helsinki
puh. 010 8500 900*
helsinki@opteam.fi
ma–pe 9–17
Puhelinpäivystys:
arkisin 6.00–19.00
lauantaisin 7.00–16.00
sunnuntaisin ja pyhinä klo 11.00–17.00

Yritysasiakas,
tee työvuorotilaus

Helsingin
avoimet työpaikat

REFERENSSIT

Avecra, HOK-Elanto, Sokotel